SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Mavi’nin gençlerden ilham alarak başlattığı sosyal sorumluluk etkinlikleri, onları güçlendirmeyi ve sürdürülebilir bir toplumsal fayda yaratmayı hedefliyor.


İNDİGO TURTLES

SLIDER1.jpg

“İndigo Turtles” projesiyle, 2014’ten bu yana Ekolojik Araştırmalar Derneği’nin (EKAD) çalışmalarına destek veren Mavi, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını koruma altına alıyor. Marka kimliğinin önde gelen unsuru olan Akdenizliliğin gereği olarak görülen proje kapsamında her yıl 15 bin yavru kurtarılıyor ve 110 milyon yıldır Akdeniz faunasında yaşayan caretta caretta türünün devamlılığı sağlanıyor. Orta Anadolu’yla birlikte yürütülen, Türkiye kadar dünyada da ses getiren proje Sportswear International, Rivet, Denims and Jeans, Denim Blog ve Jeans Story gibi sektörel yayınlar tarafından da takip ediliyor.

Haziran-Eylül ayları arasında Belek’te gerçekleştirilen çalışmalara, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden yüzlerce üniversiteli gönüllünün yanı sıra Mavi ve Orta Anadolu çalışanları, müşteri ve takipçileri de katılıyor. Gönüllülerin kurduğu kamplar sayesinde kaplumbağa yumurtaları dış faktörlerden korunuyor, yavruların denize ulaşması sağlanıyor.

01.jpg

İndigo Turtles heyecanını izle!

 

 

Bunları biliyor muydunuz?

02.jpg

Doğal hayatın sürmesi için her İndigo Turtles tişörtü on yavruyu koruyor

Türkiye dışında Amerika ve Almanya’da da satışa sunulan “Indigo Turtles” tişörtlerinin gelirini EKAD’a aktaran Mavi, doğaya duyarlı gençlerle elele Akdeniz’e hayat veriyor.

03.jpg

25. YILDA MAVİ BURS FONU

Mavi’nin 2016’da 25. yıl kutlamaları kapsamında kurduğu “Mavi Burs Fonu,” Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla 25 kız öğrenciyi üniversite hayatı boyunca destekliyor. Her yıl daha fazla gencin eğitimine katkıda bulunması hedeflenen proje, Mavi ailesinin katkılarıyla büyüyor ve kapsamı genişliyor.


TÜRKİYE'NİN MARKALARI
TÜRKİYE'NİN ÇOCUKLARINI GİYDİRİYOR

Mavi, 2012’den bu yana Birleşik Markalar Derneği’nin (BMD) “Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor” kampanyası aracılığıyla her yıl binlerce yardıma muhtaç çocuğa giysi desteğinde bulunuyor.


TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ'NE TAM DESTEK

Mavi, Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlere değer katan, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek için, Toplum Gönüllüleri Vakfı’yla (TOG) yaptığı beş yıllık işbirliği kapsamında, çalışanlarının da aktif olarak katıldığı 36 etkinliğine destek verdi. Farklı kültür ve yaşam alanlarından gelen 2.413 üniversiteli genç, Mavi-TOG Atak’larda omuz omuza pek çok projeyi hayata geçirdi. Toplum Gönüllüleri’nin kültürlerarası öğrenme teması çerçevesinde, tüm Türkiye’de hayata geçirdiği TOG-Atak’larda, onlarca farklı şehirdeki okul, yurt ve kütüphane gibi mekanın fiziksel şartları iyileştirilildi; sağlık, engelli yaşam, çevre, kültürel miras, hukuk başta olmak üzere birçok konuda bilinçlendirme ve farkındalık toplantılarıyla atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

04.jpg

TOG-ATAK’LARDAN DOĞAN SANAT

Toplum Gönüllüleri’nin Mavi-TOG Atak’larda yaşadığı deneyimler ve üniversitelilerin sosyal faaliyetler sırasında sergilediği sıcaklık, enerji ve birbirleriyle kurdukları ilişkiler, 2008 yılında fotoğraf sanatçısı Ahmet Polat’ın objektifine yansıdı ve “Gençlik Halleri” adlı sergiye hayat verdi.


SOSYAL MESAJ TAŞIYAN TİŞÖRTLER

TOG Atak projelerindeki bilinçlendirme çalışmalarının sonuçları, Mavi’nin “Sesli Tişört” projesiyle özgün bir mesaj destekleme örneği ortaya koydu. Teoman, Aylin Aslım, Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Manga, Duman, Athena’nın şarkı sözleri, Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem’in karikatürleri, Elif Şafak’ın romanlarından alıntılar taşıyan Sesli Tişört koleksiyonu, TOG’un projelerine dikkat çeken tasarımlarla sosyal sorumluluk bilincini toplumun farklı kesimlerine taşıdı.