Mavi’nin sürdürülebilir ürün koleksiyonu All Blue, doğaya olan sevgimizi farklı şekillerde yansıtırken tüketicilerde de sürdürülebilir ürünlere yönelik bilinç oluşturarak alışveriş alışkanlıklarının dönüşümünü tetikliyor. Geçtiğimiz yıl iki kat büyüttüğümüz All Blue, inovatif tekniklerle daha az su ve enerji harcanarak, sürdürülebilir ve yeniden hayat bulan malzemelerle üretiliyor.

Mavi All Blue koleksiyonundaki ürünlerde; organik, geri dönüştürülmüş ya da BCI sertifikalı pamuk, geri dönüştürülmüş polyester, TENCEL™ modal ve liyosel, pamuklaştırılmış kenevir ve ileri dönüştürülmüş sürdürülebilir malzemeler kullanılıyor. Kumaş karışımlarındaki sürdürülebilir elyaf içeriği, Mavi’nin kalite önceliği, tasarım anlayışı ve ürün performans özellikleri göz önünde bulundurularak şekilleniyor.

All Blue ürünleri sürdürülebilir elyaf özelliklerinin yanı sıra konvansiyonel üretim tekniklerine göre daha az su ve daha az enerji harcayan verimli teknolojilerle üretiliyor.

Sürdürülebilir yöntemlerle geliştirdiğimiz bu ürünler %100 vegan olma özelliği taşıyor, etiketlerinde ise geri dönüştürülmüş içerikli kâğıt kullanılıyor.

Daha Fazlası

All Blue koleksiyonu kapsamında doğaya saygılı ürünler geliştirmeye devam ederken, 593.750 plastik şişenin geri dönüştürülmesiyle elde edilen Repreve® karışımlı kumaşlarla Mavi Pro Sport koleksiyonunu tasarladık. Pro Sport’taki ürünlerin her birinde sekiz adet geri dönüştürülmüş pet şişe kullanıldı.

En gelişmiş geri dönüşüm tesislerinin başında gelen Unifi tarafından, Repreve® adındaki geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen doğa dostu kumaşlar; her an nefes alıyor, nem ve ısıyı düzenliyor, OEKO-TEX EK-6 Hijyen sertifikasıyla üst düzey sağlık ve hijyen şartları sunuyor.

Mavi Pro Sport Repreve® Koleksiyonu;

  1. Geri dönüştürülmüş pet şişelerden oluşmuş Repreve® karışımlı sürdürülebilir kumaş,
  2. Her an nefes alan doku, nem ve ısı düzenleme,
  3. Hareket performansını artıran teknoloji ve inovasyon,
  4. Yüksek elastikiyeti sayesinde gün boyu formunu koruyan esnek yapı,
  5. Mavi Black Pro’nun dikkat çekici detayları ve Sporty jean’lerin rahatlığı,
  6. OEKO-TEX EK-6 Hijyen sertifikasıyla üst düzey sağlık ve hijyen şartlarına uygunluk özelliklerini taşıyor

Daha Fazlası