Mavi All Blue

Mavi’nin sürdürülebilir ürün koleksiyonu All Blue, doğaya olan sevgimizi farklı şekillerde yansıtırken tüketicilerde de sürdürülebilir ürünlere yönelik bilinç oluşturarak alışveriş alışkanlıklarının dönüşümünü tetikliyor. Her geçen yıl büyüttüğümüz All Blue, inovatif tekniklerle daha az su ve enerji harcanarak, sürdürülebilir ve yeniden hayat bulan malzemelerle üretiliyor.

Kumaş Özellikleri ve Sürdürülebilir Malzemeler

Mavi All Blue koleksiyonundaki ürünlerde; organik, geri dönüştürülmüş ya da Better Cotton lisanslı pamuk, geri dönüştürülmüş polyester, TENCEL™ modal ve liyosel, pamuklaştırılmış hemp ve ileri dönüştürülmüş sürdürülebilir malzemeler kullanılıyor. Kumaş karışımlarındaki sürdürülebilir elyaf içeriği, Mavi’nin kalite önceliği, tasarım anlayışı ve ürün performans özellikleri göz önünde bulundurularak şekilleniyor. Sürdürülebilir yöntemlerle geliştirdiğimiz bu ürünler %100 vegan olma özelliği taşıyor, etiketlerinde ise geri dönüştürülmüş içerikli kâğıt kullanılıyor.

* Better Cotton fiziksel olarak nihai ürüne kadar izlenebilir değildir. Bununla birlikte, Better Cotton sistemi üzerinden tedarik edilen pamuk hacmi eşdeğerinde Better Cotton üyesi çiftçilere fayda sağlanmaktadır.

İnovatif Üretim Yöntemleri ve Kaynak Yönetimi

All Blue ürünleri konvansiyonel üretim tekniklerine göre daha az su ve daha az enerji harcayan verimli teknolojilerle üretiliyor.

Jean üretiminde Mavi’nin stratejik ortağı olan ERAK ve TAYEKS ile, geçen yıla göre;


Mavi All Blue Koleksiyonları

Mavi Hemp Denim:
Mavi’nin En Sürdürülebilir Jean’i

• Sadece yağmur suyuyla yetişen Hemp bitkisiyle en az su tüketimi
• Geri dönüştürülmüş pamuk, dikim iplikleri ve malzemeler
• Fındık kabuğundan doğa dostu düğmeler
• Daha az işlemle daha az enerji kullanımı
• Comfort kumaş teknolojisiyle nefes alabilen, yumuşak, rahat ve dayanıklı jean’ler
• The Rivet Awards tarafından «En Sürdürülebilir Koleksiyon» ödüllü

Daha Fazlası >

Esra Gülmen x Mavi

Tipografiyle illüstrasyonu harmanladığı sanat yaklaşımıyla gündelik problemleri ve kavramları yalın olduğu kadar çarpıcı bir şekilde anlatan Esra Gülmen, doğa temalı eserlerini Mavi’yle birlikte özel bir koleksiyona taşıdı.

Daha Fazlası >

Mavi Pro Sport

All Blue koleksiyonu kapsamında doğaya saygılı ürünler geliştirmeye devam ederken, 593.750 plastik şişenin geri dönüştürülmesiyle elde edilen Repreve® karışımlı kumaşlarla Mavi Pro Sport koleksiyonunu tasarladık. Pro Sport’taki ürünlerin her birinde sekiz adet geri dönüştürülmüş pet şişe kullanıldı.

En gelişmiş geri dönüşüm tesislerinin başında gelen Unifi tarafından, Repreve® adındaki geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen doğa dostu kumaşlar; her an nefes alıyor, nem ve ısıyı düzenliyor, OEKO-TEX EK-6 Hijyen sertifikasıyla üst düzey sağlık ve hijyen şartları sunuyor.

Daha Fazlası >