Mavi All Blue Koleksiyonu

Mavi’nin sürdürülebilir ürün koleksiyonu All Blue, doğaya olan sevgimizi farklı şekillerde yansıtırken tüketicilerde de sürdürülebilir ürünlere yönelik bilinç oluşturarak alışveriş alışkanlıklarının dönüşümünü tetikliyor. Mavi All Blue koleksiyonundaki ürünlerde; OCS sertifikalı organik, RCS sertifikalı geri dönüştürülmüş ya da Better Cotton lisanslı pamuk; TENCEL™ modal ve liyosel içerikli selülozik elyaflar, RCS sertifikalı geri dönüştürülmüş polyester ve ileri dönüştürülmüş yeniden hayat bulan malzemelerden bir ya da birkaçı bir arada kullanılıyor. Kumaş karışımlarındaki sürdürülebilir elyaf içeriği, Mavi’nin kalite önceliği, tasarım anlayışı ve ürün performans özellikleri göz önünde bulundurularak şekilleniyor. Her ürün aynı zamanda %100 vegan olma özelliği taşıyor (hayvansal ürün kullanılmıyor) ve bu ürünlerin etiketlerinde ise geri dönüştürülmüş içerikli kâğıt kullanılıyor.

Mavi All Blue Koleksiyonunu Keşfet

Kadın            Erkek

Kumaş Özellikleri ve Sürdürülebilir Malzemeler

Üründeki aksesuarların sürdürülebilirlik özellikleri

Üründeki aksesuarların sürdürülebilirlik özellikleri

Ambalajların sürdürülebilirlik özellikleri

İnovatif Üretim Yöntemleri ve Kaynak Yönetimi

All Blue ürünleri konvansiyonel üretim tekniklerine göre daha az su ve daha az enerji harcayan verimli teknolojilerle üretiliyor.


Geçmiş Mavi All Blue Koleksiyonları

Rengini Doğadan Alan, Her Detayıyla Doğal:
“NATURAL DYE” Koleksiyonu / SS2023

• Doğada kendiliğinden oluşan bitki atıklarının özleri ve doğal etkenlerle ortaya çıkan killerden üretilen kumaşlarla yaratılmış bir koleksiyon
• Toksik etki taşımaması ve antibakteriyel özelliğiyle cilde dost yaklaşım
• Su ve enerji verimliliği
• Zeytin çekirdeğinden arka etiket ve fındık kabuğundan düğmeler
• Geri dönüştürülmüş malzeme ve ipliklerden dokuma etiketleri

Daha Fazlası >

Mavi Hemp Denim:
Mavi’nin En Sürdürülebilir Jean’i / SS2022

• Sadece yağmur suyuyla yetişen Hemp bitkisiyle en az su tüketimi
• Geri dönüştürülmüş pamuk, dikim iplikleri ve malzemeler
• Fındık kabuğundan doğa dostu düğmeler
• Daha az işlemle daha az enerji kullanımı
• Comfort kumaş teknolojisiyle nefes alabilen, yumuşak, rahat ve dayanıklı jean’ler
• The Rivet Awards tarafından «En Sürdürülebilir Koleksiyon» ödüllü

Daha Fazlası >

Esra Gülmen x Mavi/ SS 2022

Tipografiyle illüstrasyonu harmanladığı sanat yaklaşımıyla gündelik problemleri ve kavramları yalın olduğu kadar çarpıcı bir şekilde anlatan Esra Gülmen, doğa temalı eserlerini Mavi’yle birlikte özel bir koleksiyona taşıdı.

Daha Fazlası >

Mavi Pro Sport / FW 2021

All Blue koleksiyonu kapsamında doğaya saygılı ürünler geliştirmeye devam ederken, 593.750 plastik şişenin geri dönüştürülmesiyle elde edilen Repreve® karışımlı kumaşlarla Mavi Pro Sport koleksiyonunu tasarladık. Pro Sport’taki ürünlerin her birinde sekiz adet geri dönüştürülmüş pet şişe kullanıldı.

En gelişmiş geri dönüşüm tesislerinin başında gelen Unifi tarafından, Repreve® adındaki geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen doğa dostu kumaşlar; her an nefes alıyor, nem ve ısıyı düzenliyor, OEKO-TEX EK-6 Hijyen sertifikasıyla üst düzey sağlık ve hijyen şartları sunuyor.

Daha Fazlası >